Sākums
Aktualitātes
Sākas “Novada Garšas” vasaras pasākumi

Sākas “Novada Garšas” vasaras pasākumi

28 jūnijs, 2022
Visas aktualitātes, Novada Garša

Ar smeķīgu pasākumu Kurzemē – Jūrkalnes Uguns pļavā – “Novada Garša” pēc divu gadu pārtraukuma atkal aicina uz klātienes tikšanos visos Latvijas novados!

“Novada Garšas” komanda savus atbalstītājus un ikvienu, kuram tuvs vietējā mazā ražotāja gatavotais produkts, aicina trijās jūlija sestdienās un vienā augusta svētdienā satikt, iepazīt un baudīt katra novada ražotāju gardumus, un ne tikai.

 

Kurzemē jau 2. jūlijā Jūrkalnes Ugunspļavā varēs iepazīt, izgaršot un iegādāties gardumus no vairāk nekā 20 ražotāju piedāvājuma. Vienlaikus apmeklētāji aicināti piedalīties virknē meistarklašu – zivju kūpināšana, strausa tartara tapšana, ogu raušu un kokteiļu gatavošana. Sava meistarklase plānota arī bērniem. Protams, neiztiks bez muzikāla piesitiena, ko nodrošinās Mārtiņš Kanters un kapela “Kā ir tā ir”.

 

Vidzemē ikviens aicināts būt klātesošs Burtnieku ezera svētkos 16. jūlijā, kur paralēli vidzemnieku gardumu tirdziņam būs arī ezerā ķerta zandarta un asara gatavošanas meistarklase, citādāka zivju kūpināšana, brekšu zupas degustācija un makšķerēšanas prasmju pilnveide. Muzikālajā desertā – Igo un duets “Mediante”.

 

Zemgales pasākumā 23. jūlijā atpūtas bāzē “Pīlādži” Stelpē, meistarklasēs varēs uzzināt, kas ir izslavētie Bārbeles cepelīni un kas – leišu ķiļkeni. Būs iespēja izzināt, cik ilgi grilējas vesels jērs, un saprast, ko īsti nozīmē barbekjū mērču kultūra. “Pīlādži” ir arī labākā mototrase Eiropā un paraugdemonstrējumu tajā sniegs motokrosa čempions Matīss Karro. Mūzika – “Laime pilnīga”, solists Ervīns Ramiņš un Mārcis Vasiļevskis, kā arī Buks un Anete Buķele ar grupas “Līvi” dziesmām.

Latgalē tikšanās plānota 7. augustā, Rēzeknes pilsētas svētkos, aicinot ar Aglonas Maizes muzeja vadītām meistarklasēm izzināt visu maizes ceļu, savām acīm skatīt, kā top “Kolnasāta” mājas alus un “Šmakovkas muzeja” šmakovka, kā arī – iepazīt mūsdienīgā graudaugu ražotāja “Kotiņi” produktus un to pielietojumu. Muzikālo baudījumu piepildīs folkloras grupa ‘”Dziga” un Arnis Slobožaņins ( no ”Dabasu durovys”).

Visos pasākumos apmeklētājus aicināsim balsot par viņuprāt gardāko mazā ražotāja produktu. Visvairāk balsu ieguvušais ražotājs oktobrī bez maksas dosies uz “Novada Garšas” noslēguma pasākuma gadatirgu Rīgā, Hanzas peronā!

Pasākumu aktualitātēm sekojiet: Facebook: @NovadaGarsaInstagram, kā arī novadagarsa.lv

Informējam, ka pasākuma laikā iespējama fotografēšana, filmēšana, audio un tiešraižu ierakstu veikšana.

 

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa,

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

Citas aktualitātes

Latvijas Lauku konsultāciju un
izglītības centrs.
Lauku attīstības nodaļa
Adrese
Rīgas ielā 34,
Ozolnieki, Ozolnieku pagasts,
Jelgavas novads,
LV-3018, Latvija
Latvijas Lauku konsultāciju un
izglītības centrs.
Lauku attīstības nodaļa
© 2019 - 2024 Visas tiesības aizsargātas
SIA Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs

Pašlaik notiek darbi pie lapas uzlabošanas, drīzumā lapa būs atkal pieejama.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.