Sākums
Aktualitātes
Satiec “Novada Garšu” Riga Food 2023

Satiec “Novada Garšu” Riga Food 2023

4 septembris, 2023
Visas aktualitātes, Novada Garša, Ģeogrāfiskās izcelsmes norādes, cilmes vietu nosaukumi, garantētas tradicionālas īpatnības

Gadskārtējā starptautiskā pārtikas izstāde “Riga food 2023” ir ne vien lieliska iespēja iepazīt daudzveidīgus pārtikas produktus no visas pasaules, bet arī – atklāt inovatīvus pašmāju ražotājus un viņu piedāvājumu. “Novada Garša” šī gada izstādē piedāvās uzzināt, kādus Latvijas produktus aizsargājamo sarakstā iekļāvusi Eiropas Savienība (ES).

Jau no 7.septembra īpašā, jauna dizaina stendā līdzās “Novada Garšas” saimnieku gardumiem, ikviens varēs iepazīt ES Aizsargāto produktu nosaukumu reģistros iekļautos Latvijas produktus. Tie ir: Salināta rudzu rupjmaize, Sklandrausis un Jāņu siers, kas iekļauti Garantēto tradicionālo īpatnību reģistrā. Latvijas lielie pelēkie zirņi – iekļauti Aizsargātas cilmes vietas nosaukumu reģistrā, kā arī – Carnikavas nēģi, Salacgrīvas nēģi un Rucavas baltais sviests, kas rodami Aizsargātas ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu reģistrā.

Izstādes laikā paredzētas vairākas meistarklases, kurās demonstrēs, ne tikai to, kā top kāds no ES reģistros iekļautajiem produktiem. Apmeklētājus aicinās piedalīties arī Saldajā, Medus, Stiprajā, Maizes, Zivju un Siera stundā, kuru ietvaros varēs uzzināt daudz interesanta un noderīga.

Šogad “Novada Garšai” izveidojusies aizraujoša sadarbība ar konditori un pavāri Ievu Lācari, kura savas prasmes apguvusi Francijā, skolā, kuras absolventi praktizē Michelin restorānos. Meistarklasē 9.septembrī viņa demonstrēs, kā ātri un viegli pagatavot gardu, veselīgu maltīti no vietējiem produktiem. Gaidāms arī kāds pārsteigums, kas gan vēl netiek atklāts.

Elīna Ozola, projekta “Novada Garša” vadītāja: “Riga Food ir Latvijas lielākā pārtikas izstāde, kurā noteikti jābūt arī maziem un vidējiem pārtikas ražotajiem, lai veidotu sadarbību ar tirdzniecības vietām un ēdinātājiem. Ceram, ka šis pasākums kalpo arī kā vieta, kurā gūt iedvesmu jaunām ēdienu receptēm kā no tradicionāliem, tā inovatīviem produktiem.”

“Novada Garšas” stendā varēs arī uzzināt, kā darbojas katalogā novadagarsa.lv izveidotais e-tirgus, kādi jauni piedāvājumi un risinājumi tajā rodami, lai gardus vietējos produktus varētu pasūtīt no visas Latvijas.

Tiekamies “Novada Garšas” stendā izstādē Riga Food 2023 – Atnāc.Atklāj.Iemīli!

Plašāk par ES aizsargātajiem Latvijas produktiem, e-tirgus piedāvājumu: novadagarsa.lv.

Aktualitātēm seko arī:

https://www.facebook.com/NovadaGarsa

https://www.instagram.com/novadagarsa/

Citas aktualitātes

Latvijas Lauku konsultāciju un
izglītības centrs.
Lauku attīstības nodaļa
Adrese
Rīgas ielā 34,
Ozolnieki, Ozolnieku pagasts,
Jelgavas novads,
LV-3018, Latvija
Latvijas Lauku konsultāciju un
izglītības centrs.
Lauku attīstības nodaļa
© 2019 - 2024 Visas tiesības aizsargātas
SIA Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs

Pašlaik notiek darbi pie lapas uzlabošanas, drīzumā lapa būs atkal pieejama.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.