Sākums
Aktualitātes
Sacensības, medaļas, labdarība – “Novada Garša” noslēdz sezonu

Sacensības, medaļas, labdarība – “Novada Garša” noslēdz sezonu

4 oktobris, 2022
Visas aktualitātes, Novada Garša, Konkursi, akcijas

Ar trim piesātinātām dienām Hanzas peronā Rīgā noslēgusies “Novada Garša” aktīvo pasākumu sezona. Nu ir zināmi šī gada Produktu kvalitātes un Publiskā sektora ēdinātāju pavāru konkursa uzvarētāji, kā arī – aizvadīta garšīga diena, iepazīstot Latviajs mazo ražotāju bagātīgo garšu klāstu.

Produktu kvalitātes konkursu “Novada Garša” ietvaros Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs(LLKC), sadarbībā ar Pavāru klubu, rīko jau trešo gadu. Ražotāju interese par to aizvien pieaug – ja pirmajā gadā konkursā piedalījās 29 ražotāji ar 71produktu, pērn vērtēti tika 164 produkti, tad šogad 73 ražotāju iesniegto produktu skaits sasniedza jau 205!

Žūrijai, kurā bija kā pašmāju, tā Igaunijas, Itālijas, Ukrainas šefpavāri, Jauno pavāru kustības pārstāvji, kā arī pārtikas tehnologi no Latvijas Biozinātņu un tehnoloģijas universitātes darba bija daudz. Kopumā konkursā iegūtas 102 medaļas, no tām 6 zelta.

Ar pilnu medaļu sadalījumu var iepazīties https://saite.lv/yKy

Svetlana Riškova, Pavāru kluba prezidente: “Šis konkurss ir lieliska iespēja arī profesionālo skolu audzēkņiem pilnveidot savas praktiskās iemaņas viesmīļa darbā. Produktu kvalitātes konkursā mums palīdzēja 41 students no četrām skolām – Dobeles Amatu vsk., Restorānu servisa skolas, Rīgas tūrisma un radošās industrijas, kā arī Ogres tehnikuma.”

Skolu pavāru konkursa “Mana novada garša” finālisti tika noskaidroti jau jūnija sākumā – pusfinālā Smiltenes tehnikumā. Tajā piedalījās 7 pavāru komandas, no kurām finālā iekļuva trīs – V.Plūdoņa Kuldīgas vsk. un divas komandas no “Baltic Restaurants Latvija”. Fināla uzvaras laurus šogad plūca – Kuldīgas pavāres Solvita Bitte un Laura Jansone! Otrajā vietā – “Baltic Restaurants Latvija” pavāri Sandijs Volinckis un Lilita Lukina, bet trešajā – šī paša uzņēmuma pavāres Veronika Golosova un Nadežda Bāra.

Jau trešo gadu pēc kārtas ražotāji savus produktus veltīja arī labdarības izsolei. Iegūtie naudas līdzekļi – 1127 EUR, nu jau tradicionāli nonāca pie biedrības “Lielas rūpes par mazajiem,” kas Bērnu slimnīcā rūpējas par mazuļiem, kuri tur ārstējas vieni paši.

Plašāka informācija: info@novadagarsa.lv

Foto autors: Uģis Avots

Citas aktualitātes

Latvijas Lauku konsultāciju un
izglītības centrs.
Lauku attīstības nodaļa
Adrese
Rīgas ielā 34,
Ozolnieki, Ozolnieku pagasts,
Jelgavas novads,
LV-3018, Latvija
Latvijas Lauku konsultāciju un
izglītības centrs.
Lauku attīstības nodaļa
© 2019 - 2024 Visas tiesības aizsargātas
SIA Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs

Pašlaik notiek darbi pie lapas uzlabošanas, drīzumā lapa būs atkal pieejama.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.