Sākums
Aktualitātes
Konkursā “Labākais skolu ēdinātājs Latvijā” uzvar Rīgas 34.vidusskola

Konkursā “Labākais skolu ēdinātājs Latvijā” uzvar Rīgas 34.vidusskola

27 marts, 2024
Konkursi, akcijas

Konkursā “Labākais skolu ēdinātājs Latvijā” 2023./2024.gadā uzvarējusi Rīgas 34.vidusskola, iegūstot vislielāko punktu skaitu visu reģionu kopvērtējumā. Konkursu rīkoja Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu asociācijas (LDUSA) sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC).

Kurzemē par labāko ēdinātāju atzīta Liepājas Ezerkrasta sākumskola, Latgalē vislielāko punktu skaitu ieguva Riebiņu vidusskola, Vidzemē – Laurenču sākumskola, Zemgalē – Pļaviņu vidusskola, bet Rīgā – Rīgas 6.vidusskola.

“Diemžēl diezgan daudz skolu no tām, kuras vecāki bija pieteikuši konkursam, neizpildīja Ministru kabineta noteikumus, un automātiski tika izslēgtas no tālākās dalības konkursā. Taču tas, kas patiesi iepriecināja, bija pavāru izdoma un daudzveidība! Īpaši gribas uzslavēt kopvērtējuma uzvarētāju – Rīgas 34.vidusskolu –, kas ne tikai ieviesusi veģetāro dienu, bet arī piedāvā bērniem tādus ēdienus kā bulgurs,” saka LDUSA valdes priekšsēdētāja Guna Bīlande, piebilstot, ka arvien biežāk skolu pavāri nebaidās eksperimentēt un bērni iepazīst dažādus ēdienus, piemēram, karija mērces, pelēkos zirņus utt., kā arī dažādus sezonālos augļus un dārzeņus.

Jāpiebilst, ka atsevišķos reģionos vairākām pieteiktajām skolām bija problēmas ar noteikumu izpildi, jo ēdienkartes neatbilda Ministru kabineta noteikumiem, bērniem piedāvājot maltītes ar samērā lielu cukura un sāls daudzumu.

Mārtiņš Cimermanis, LLKC valdes priekšsēdētājs: “Reizēm šķiet, ka nav īsti svarīgi, no kurienes ēdiens nācis, tā garša un ēdiena kultūra, lai gan skolēni tieši to savās aptaujās atzīmē, kā svarīgāko. Tādēļ par skolu pavāriem noteikti ir jārunā daudz skaļāk, lai pavāri ar savu pasauli un vērtībām nepazūd. Tāpēc arī atbalstām konkursu un pēc konkursa nekas nebeigsies,  – pavāriem turpināsim piedāvāt izglītojošas aktivitātes, kurās piedaloties, varēs gūt kā jaunas zināšanas, tā celt savu pašapziņu.”

Konkursa “Labākais skolu ēdinātājs Latvijā” žūrijas sastāvā šogad darbojās LDUSA valdes priekšsēdētāja un uztura speciāliste Guna Bīlande, LDUSA valdes locekles – uztura speciālistes Olga Ļubina, Juta Pomeranceva, Linda Gerda Skudra un dietoloģe Lolita Vija Neimane, kā arī divas LDUSA biedres – pārtikas tehnoloģe Dzintra Kokta un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas uztura speciāliste Lizete Puga.

Pērn konkursā uzvarēja Z.Mauriņas Grobiņas vidusskola, iegūstot arī nomināciju “Labākais skolu ēdinātājs Kurzemē”. Par labāko skolu ēdinātāju Latgalē atzina Balvu Valsts ģimnāziju, Vidzemē – Nītaures mākslas un mūzikas pamatskolu, Zemgalē – Jēkabpils 2. vidusskolu, Rīgā – Pārdaugavas Montesori sākumskola. Par radošu un interesantu ēdienkarti žūrija piešķīra arī specbalvu Penkules pamatskolai.

 

Konkurss tiek rīkots ar Valsts Kopējās lauksaimniecības politikas tīkla atbalstu aktivitātes “Vietējo lauksaimniecības produkcijas ražotāju un mājražotāju atbalsta programma” ietvaros.

 

Plašāka informācija:

Rūta Grikmane

“Olsen + Partners”

Projektu direktore

Tel. 29630923; e-pasts ruta.grikmane@olsen.lv

Citas aktualitātes

Latvijas Lauku konsultāciju un
izglītības centrs.
Lauku attīstības nodaļa
Adrese
Rīgas ielā 34,
Ozolnieki, Ozolnieku pagasts,
Jelgavas novads,
LV-3018, Latvija
Latvijas Lauku konsultāciju un
izglītības centrs.
Lauku attīstības nodaļa
© 2019 - 2024 Visas tiesības aizsargātas
SIA Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs

Pašlaik notiek darbi pie lapas uzlabošanas, drīzumā lapa būs atkal pieejama.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.