Kontaktinformācija
Ivo Apenītis
Pārgaujas novads, Straupes pagasts, Pienotava
Reģ.Nr.: 49503003835
PVD numurs: 003100
Vēlos piedalīties iepirkumos ar savu produkciju
Darba Laiks
Pirmdiena 08:30 - 18:00
Otrdiena 08:30 - 18:00
Trešdiena 08:30 - 18:00
Ceturtdiena 08:30 - 18:00
Piektdiena 08:30 - 18:00
Sestdiena 09:00 - 16:00
Svētdiena 10:00 - 15:00
QR Kods

Piensaimnieku kooperatīvā sabiedrība STRAUPE

Piensaimnieku kooperatīvā sabiedrība (PKS) “Straupe” dibināta 1993.gadā. Tās biedri ir Straupes, Stalbes, Raiskuma, Vaidavas, Kocēnu, Krimuldas, Umurgas, Limbažu, Vaives pagastu piena ražotāji – zemnieku un piemājās saimniecības. Piensaimnieku kooperatīva valdes priekšsēdētājs kopš dibināšanas ir Imants Balodis.
PKS „Straupe” ir piena pārstrādes uzņēmums, kam piešķirts atzīšanas numurs A003100. Tas Latvijas tirgum un nedaudz arī eksportam ražo plaša sortimenta piena produktus: sviestu gan klasisko, gan ar garšvielu, kaņepju un šokolādes piedevām, krējumu un biezpienu ar dažādu tauku saturu, dažādu veida jogurtus un saldos biezpiena krēmus ar augļu – ogu piedevām, biezpiena sieru ar ķimenēm un dillēm, ķimeņu sieru, Jāņu sieru, pienu, paniņas, tīrkultūru, kefīru.

Mēs lepojamies, ka pienotavas produkti godalgoti vairākos Latvijas Piensaimnieku Centrālās Savienības rīkotajos kvalitātes konkursos. Starptautiskajā pārtikas izstādē Rīga FOOD “Lauku sviests” ar 72% tauku saturu saņēmis sudraba medaļu, 2011.gadā skābajam krējumam (25% tauku saturs) – bronzas medaļa, 2013.gadā Rīga FOOD ietvaros PKS "Straupe" saņēma trīs medaļas – 82% sviests – zelta medaļu, vājpiena biezpienam – sudraba medaļu un jogurtam bez piedevām – bronzas medaļu. Ļoti augsts pircēju un speciālistu novērtējums ir „Jāņu” un „Ķimeņu” sieram. PKS “Straupe” Ķimeņu siers 2009.gadā saņēma titulu “Siera karalis 2009”. 2019.gadā Ikšķilē norisinājās Latvijas novadu siera diena, PKS Straupe Jāņu siers, tautas balsojumā ieguva titulu “GARDĀKAIS JĀŅU SIERS”.
Par panākumiem lauksaimniecības kooperācijā trīs reizes saņemti “Sējēja” laureāta diplomi. Pēc Pārtikas un veterinārā dienesta visās valsts fermās veiktām analīzēm kā vieni no augstākajiem kvalitātes rādītājiem ir „Straupes” biedru saražotajam pienam.

Visu produktu izejviela ir kooperatīva biedru saimniecībās saražotais augstas kvalitātes piens un tā pārstrādē neizmanto ne konservantus, ne augu taukus, ne jebkādus ķīmiskos uzlabotājus. Tādēļ produkti ir tik ļoti pieprasīti dabīgo piena produktu lietotāju nišā.
PKS “Straupe” 13 produktiem piešķirts PVD atbilstības sertifikāts dalībai nacionālajā pārtikas kvalitātes shēmā (Zaļā karotīte): 1. Pasterizēts piens 2,5%, 2. Pasterizēts piens 4%, 3. Skābais krējums 25%, 4. Skābais krējums 20%, 5. Saldais krējums 35%, 6. Vājpiena biezpiens 0,05%, 7. Pilnpiena biezpiens 9%, 8. Saldkrējuma sviests „Straupe” 82%, 9. Saldkrējuma sviests „Lauku” 72,5%, 10. Tīrkultūra 4%, 11. Kefīrs 2,5%, 12. Jogurts bez piedevām, 13. Jogurts ar persiku gabaliņiem.
Uzņēmumā ražotais “Jāņu siers” ir ieguvis ES Garantētās tradicionālās īpatnības produkta statusu.

PKS “Straupe” teritorijā katra mēneša pirmajā un trešajā svētdienā notiek Lauku labumu tirdziņš. Operatīvā informācija par tirgus norisi pieejama: www.straupe-hanza.lv

Pienotavā saražotā produkcija tiek piegādāta klientiem Rīgā, Cēsīs, Limbažos, Valmierā, Siguldā, Madonā, Olainē, Jelgavā un citur Latvijā. PKS Straupe ražotos produktus var iegādāties veikalos Rimi, Elvi, TOP, Solo un citur. Gandrīz pusi produktu uzņēmums iztirgo pats savos firmas veikalos un tirdzniecības vietās - Centrāltirgū Piena un Dārzeņu paviljonos, Vidzemes (Matīsa) tirgū, Āgenskalna tirgū , kā arī Valmierā T/C Valleta, Cēsīs, Siguldā, Madonā, Rīgā, Ogrē, Olainē un Jelgavā.

Papildus iespējas

Pieejama piegāde Tirgo uz vietas saimniecībā Degustācijas Ekskursijas Pārstrādes pakalpojumi

Pieejamie produkti

Pasterizēts piens 2.5%

Piens un piena produkti

Piens 2,5%. baltā krāsā, pienam raksturīga garša un smarža, šķidrs, ar viendabīgu konsistenci, bez pārslām, gļotām, mehāniskiem vai citiem piemaisījumiem, nesatur ģenētiski modificētus organismus, nesastāv no tiem un nav no tiem ražoti, nesatur aromatizētājus un pārtikas piedevas- krāsvielas, garšas pastiprinātājus, konservantus un saldinātājus. Atbilstības sertifikāts Nr. 75-96-07/4

Produkts pieejams - Visu gadu Vairumā

Pasterizēts piens 4%

Piens un piena produkti

Piens 4%. baltā krāsā, pienam raksturīga garša un smarža, šķidrs, ar viendabīgu konsistenci, bez pārslām, gļotām, mehāniskiem vai citiem piemaisījumiem, nesatur ģenētiski modificētus organismus, nesastāv no tiem un nav no tiem ražoti, nesatur aromatizētājus un pārtikas piedevas- krāsvielas, garšas pastiprinātājus, konservantus un saldinātājus. Atbilstības sertifikāts Nr. 75-96-07/4

Produkts pieejams - Visu gadu Vairumā

Skābais krējums 25%

Piens un piena produkti

Skābais krējums 25%. tīra pienskāba garša, ar svaigam krējumam raksturīgu tīru produkta smaržu, konsistence viendabīga, mēreni bieza, nedaudz spīdīga, krāsa no baltas līdz krēmkrāsai, nesatur ģenētiski modificētus organismus, nesastāv no tiem un nav no tiem ražoti, nesatur aromatizētājus un pārtikas piedevas- krāsvielas ,garšas pastiprinātājus, konservantus un saldinātājus. Atbilstības sertifikāts Nr. 75-96-07/4

Produkts pieejams - Visu gadu Vairumā

Saldais krējums 35%

Piens un piena produkti

Saldais krējums 35%. produkta garša tīra, krāsa gaiši iedzeltena, konsistence viendabīga, bez tauku piciņām un olbaltumvielu pārslām, nesatur ģenētiski modificētus organismus, nesastāv no tiem un nav no tiem ražoti, nesatur aromatizētājus un pārtikas piedevas- krāsvielas, garšas pastiprinātājus, konservantus un saldinātājus. Atbilstības sertifikāts Nr. 75-96-07/4.

Produkts pieejams - Visu gadu Vairumā

Vājpiena biezpiens 0.5%

Piens un piena produkti

Vājpiena biezpiens 0,5%. garša un smarža tīra, pienskāba, konsistence - mīksta, viendabīga ar biezpiena graudiņiem, pieļaujama neliela sūkalu izdalīšanās. Krāsa no baltas līdz krēmkrāsai, nesatur ģenētiski modificētus organismus, nesastāv no tiem un nav no tiem ražoti, nesatur aromatizētājus un pārtikas piedevas- krāsvielas, garšas pastiprinātājus, konservantus un saldinātājus. Sastāvdaļas: Vājpiens; Pienskābo baktēriju ieraugs. Atbilstības sertifikāts Nr. 75-96-07/4

Produkts pieejams - Visu gadu Vairumā

Pilnpiena biezpiens 9%

Piens un piena produkti

Pilnpiena biezpiens 9%. garša un smarža tīra, pienskāba, konsistence - mīksta, viendabīga ar biezpiena graudiņiem, pieļaujama neliela sūkalu izdalīšanās. Krāsa no baltas līdz krēmkrāsai, nesatur ģenētiski modificētus organismus, nesastāv no tiem un nav no tiem ražoti nesatur aromatizētājus un pārtikas piedevas- krāsvielas, garšas pastiprinātājus, konservantus un saldinātājus. Sastāvdaļas: vājpiena biezpiens; saldais krējums, pienskābo baktēriju ieraugs. Atbilstības sertifikāts Nr. 75-96-07/4.

Produkts pieejams - Visu gadu Vairumā

Saldkrējuma sviests “Straupe” 82%

Piens un piena produkti

Saldkrējuma sviests "Straupe" 82%. tauku saturs 82%, garša un smarža – tīra, raksturīga svaigam sviestam, konsistence viendabīga, virsma gluda, nedaudz spīdīga, krāsa no gaiši dzeltenas līdz dzeltenai, vienmērīga visā masā, bez garšvielām, bez svešām garšām un/vai smaržām, nesatur ģenētiski modificētus organismus, nesastāv no tiem un nav no tiem ražoti, nesatur aromatizētājus un pārtikas piedevas- krāsvielas, garšas pastiprinātājus, konservantus un saldinātājus. Atbilstības sertifikāts Nr. 75-96-07/4.

Produkts pieejams - Visu gadu Vairumā

Saldkrējuma sviests "Lauku" 72.5 %

Piens un piena produkti

Saldkrējuma sviests "Lauku" 72,5%. tauku saturs 72,5%. Garša un smarža tīra, bez blakus piegaršām un smaržām. Krāsa no gaiši dzeltenas līdz dzeltenai vienmērīga visā masā. Konsistence viendabīga, virsma nedaudz spīdīga, griezumā pieļaujami atsevišķi ūdens pilieniņi. Nesatur ģenētiski modificētus organismus, nesastāv no tiem un nav no tiem ražoti nesatur aromatizētājus un pārtikas piedevas- krāsvielas, garšas pastiprinātājus, konservantus un saldinātājus. Atbilstības sertifikāts Nr. 75-96-07/4.

Produkts pieejams - Visu gadu Vairumā

Tīrkultūra 4%

Piens un piena produkti

Tīrkultūra 4%, Raudzēts piena produkts. Sastāvdaļas: piens, pienskābās baktēriju ieraugs. Nesatur ģenētiski modificētus organismus, nesastāv no tiem un nav no tiem ražoti nesatur aromatizētājus un pārtikas piedevas- krāsvielas, garšas pastiprinātājus, konservantus un saldinātājus. Atbilstības sertifikāts Nr. 75-96-07/4.

Produkts pieejams - Visu gadu Vairumā

Kefīrs 2,5%

Piens un piena produkti

Kefīrs 2,5%. garša pienskāba, atspirdzinoša, skābpiena produktam raksturīga garša un smarža, krāsa balta vai viegli iedzeltena, konsistence viendabīga, mēreni bieza ar izjauktu recekli, kura ieraugs sastāv no pienskābes baktērijām un raugiem, nesatur ģenētiski modificētus organismus, nesastāv no tiem un nav no tiem ražoti, nesatur aromatizētājus un pārtikas piedevas- krāsvielas, garšas pastiprinātājus, konservantus un saldinātājus. Sastāvdaļas: piens, pienskābo baktēriju ieraugs. Atbilstības sertifikāts Nr. 75-96-07/4.

Produkts pieejams - Visu gadu Vairumā

Jogurts bez piedevām

Piens un piena produkti

Jogurts bez piedevām 3%. Sastāvdaļas: Piens, pienskābās baktērijas. Nesatur ģenētiski modificētus organismus, nesastāv no tiem un nav no tiem ražoti, nesatur aromatizētājus un pārtikas piedevas- krāsvielas, garšas pastiprinātājus, konservantus un saldinātājus. Atbilstības sertifikāts Nr. 75-96-07/4.

Produkts pieejams - Visu gadu Vairumā

Jogurts ar persiku gabaliņiem

Piens un piena produkti

Jogurts ar persiku gabaliņiem. ar pievienotiem augļiem receklis izjaukts, konsistence viendabīga visā masā, garša tīra, pienskāba, nesatur ģenētiski modificētus organismus, nesastāv no tiem un nav no tiem ražoti, nesatur mākslīgos aromatizētājus un pārtikas piedevas- krāsvielas, izņemot ES Regulā Nr.1333/2008 II pielikuma C daļas II grupā minētās, garšas pastiprinātājus, konservantus un saldinātājus.; Sastāvdaļas: Piens, pienskābās baktērijas, sīrups, piedeva 8%. Atbilstības sertifikāts Nr. 75-96-07/4 .

Produkts pieejams - Visu gadu Vairumā

Skābais krējums 20%

Piens un piena produkti

Skābais krējums 20% garša tīra pienskāba garša, ar svaigam krējumam raksturīgu tīru produkta smaržu, konsistence viendabīga, mēreni bieza, nedaudz spīdīga, krāsa no baltas līdz krēmkrāsai, nesatur aromatizētājus un pārtikas piedevas- krāsvielas, garšas pastiprinātājus, konservantus un saldinātājus. Sastāvdaļas: piens, pienskābo baktēriju ieraugs. Atbilstības sertifikāts Nr. 75-96-07/4.

Produkts pieejams - Visu gadu Vairumā

Jāņu siers

Piens un piena produkti

PKS Straupe ražotais siers ar nosaukumu “Jāņu siers” ir iekļauts Eiropas Savienības Garantēto tradicionālo īpatnību (GTĪ) reģistrā. Šobrīd „Jāņu sieru” ar Eiropas Savienības marķējumu „Garantētā tradicionālā īpatnība” Latvijā ražo tikai seši piena pārstrādes uzņēmumi, kuri apņēmušies to gatavot pēc senās receptūras. „Jāņu siers” ir nenogatavināts skābpiena siers, ko gatavo pēc šādas metodes: piens tiek sarecināts, izmantojot tikai pienskābes baktēriju ieraugu vai biezpienu. Jāņu sieru gatavo no piena un biezpiena, to karsējot, sūkalu atdalīšanai pievieno sviestu vai saldo krējumu, olas, vārāmo sāli un ķimenes. Sūkalas nolej, iegūto masu karsē, intensīvi maisot, līdz iegūst viendabīgu konsistenci. Vienam nelielam ritulim vajadzēs 1 kg biezpiena, 5 l trekna piena, 0,5 l ūdens, 3 olas, 100 g sviesta, sauju ķimeņu un rupjo sāli. Pats galvenais - Jāņu siers nevar nesanākt! Zīmīga un simboliska ir Jāņu siera apaļā forma. Apaļas formas ēdieni parasti izmantoti vasaras saulgriežu ēdienu klāstā kā simbolisks saules atveids. Arī Jāņu siera forma un krāsa ir saistīta ar saules simboliku.

Produkts pieejams - Visu gadu Vairumā

Kvalitātes zīmes


KONTAKTI

LLKC | Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs
Lauku attīstības nodaļa

RĪGAS IELA 34
OZOLNIEKI, LV-3018