Kontaktinformācija
Aldis Ločmelis
26405907
kotinizs@inbox.lv
http://www.kotini.lv/; https://www.facebook.com/Kotinizs/
Viļakas novads, Šķilbēnu pagasts, Kotiņi
Reģ.Nr.: 43401001218
PVD numurs: 012449
Vēlos piedalīties iepirkumos ar savu produkciju
Darba Laiks
Pirmdiena 08:00 - 17:00
Otradiena 08:00 - 17:00
Trešdiena 08:00 - 17:00
Ceturdiena 08:00 - 17:00
Piektdiena 08:00 - 17:00
Sestdiena Slēgts
Svētdiena Slēgts
QR Kods

Zemnieku saimniecība KOTIŅI

Saimniecības pamatnodarbošanās ir graudkopība un sēklas ražošana. Sākot ar lauka sagatavošanu sēšanai un beidzot ar graudaugu novākšanu, kaltēšanu un ražas pārstrādi.

Kotiņos viss sākas ar pareizu augu maiņu, beidzot ar fasēšanu maisiņos vai lielajos sēklas maisos. Visa iegūtā raža, kas saimniecībā tiek ievākta, pēc vajadzības tiek kaltēta, pēc tam tā nonāk uz attīrīšanas līniju, gatavā sēkla pēc klientu vajadzības tiek fasēta iepakojumos, savukārt pārtikai un lopbarībai paredzētie graudaugi un pākšaugi tiek nogādāti uz attiecīgo pārstrādes ēku, kurā notiek pārstrādes process, pēc kura gatavā produkcija tiek fasēta iepakojumā un nonāk pie klienta.

Lai nodrošinātu produkta izsekojamību (viens no galvenajiem saimniecības kvalitātes kritērijiem), nemainīgu, augstu kvalitāti, visos pārstrādes procesos tiek izmantoti tikai saimniecībā audzēti graudaugi un pākšaugi.

Saimniecībā tiek audzēti graudaugi, pākšaugi, rapsis un dažādi zālāji. Lai šiem produktiem radītu pievienoto vērtību, tie tiek pārstrādāti dažādos sēklas, lopbarības un pārtikas produktos, kas ļauj saimniecībai gūt lielāku peļņu no realizētā daudzuma.

 Rapsis saimniecībā tiek izmantots nerafinētas rapšu eļļas spiešanai, savukārt rapšu rauši tiek izmantoti lopbarības ražošanā, kā piedeva lopbarības maisījumiem. Saimniecība audzē vairākas miežu šķirnes, no kurām lielāka daļa tiek pārdota kā sertificēta graudaugu sēkla, toties viena no šķirnēm, kas ir speciāli paredzēta pārtikai, tiek izmantota pērļu grūbu, grūbu, putraimu un miežu miltu ražošanai.

No izaudzētajām pupām un zirņiem ražojam sertificētu sēklu un līdzīgi kā ar miežiem, no vienas šķirnes ražojam pārtikas produktus: lobītas/ šķeltas pupas un zirņus , kā arī rupjā un smalkā maluma miltus.

No vairākām kviešu šķirnēm pārtikai uz doto brīdi tiek izmantotas divas šķirnes, no kurām ražojam 3 veidu miltus.

Pārtikas un sēklas ražošanā svarīgs moments ir spēja nodrošināt nemainīgu graudu kvalitāti un citu šķirņu piemaisījuma neesamību, ko mēs varam iegūt pateicoties krāsu šķirotājam “evolution”, kas spēj atšķirt graudu, pupu vai kādu zālāju pēc krāsās un formās.

Audzējot, uzraugot, kopjot, kaltējot, tīrot, uzglabājot un pārstrādājot graudaugus un pākšaugus saimniecība spēj nodrošināt produkcijas izsekojamību un kvalitātes nemainīgumu, ko ir novērtējusi Latvijas pārtikas uzņēmumu federācija, piešķirot zaļās karotītes kvalitātes zīmi gandrīz visiem pārtikas produktiem.

Lai izaudzētu veselīgu, kvalitatīvu un garšīgu graudaugu vai pākšaugu, ievērojam un praktizējam vairākas lietas, kas būtiski uzlabo produkta garšas īpašības un izmaksas. Kā minējām viena no svarīgāk lietām ir augu maiņa, kas ļauj ekonomēt uz augu aizsardzības līdzekļu lietošanu. Strādājot ar precīzās lauksaimniecības tehnoloģiju, veicot lauku vēstures uzskaiti, kā arī pilnībā pārejot uz tiešo sēju, spējam efektīvāk, ekonomiskas, līdz ar to arī veselīgāk izaudzēt graudaugus un pākšaugus, kas paredzēti pārtikas produktu ražošanai. Pēc agronoma ieguldītā darba un uzmanības, sekojot līdzi augšanas procesam, pie darba ķeras kombaini, kuri novāc ražu no laukiem un traktori ar piekabēm nogādātā tos uz saimniecību, kur sākas pilnais pārstrādes process.

 Zemnieku saimniecība ‘’Kotiņi’’ turpina attīstīties un nopietni ķērušies pie savas ražotās pārtikas produkcijas realizācijas. Saimniecība ar pārtikas produktu pārstrādi nodarbojas jau 3 gadus, un iemesls ir viens: ēst pašiem, kā arī vietējiem iedzīvotājiem piedāvāt kvalitatīvu, ar zināmu izcelsmi ražotu produktu!

Kotiņos ražojam: pērļu grūbas ( mazās, vidējās un lielās), grūbas, lobītas pupas, lobītus zirņus, pelēkos zirņus, pupu, zirņu, rudzu, speltas kviešu miltus un rapšu eļļu.

Mūsu saimniecību ir iecienījušas tūristu grupiņas, kuras labprāt iepazīstas un apskata saimniecību, un pēc tam arī dodas uz Rekovas dzirnavām, kurās piedāvājam iespēju nodegustēt mūsu lolotos produktus. Sagaidot viesus pie sevis, kā arī pašiem dodoties uz dažādiem tirdziņiem vai izstādēm, bieži tiek dzirdēts jautājums: “Kur var iegādāties Jūsu gardo produkciju? ”, tad nu šobrīd lepni varam teikt, ka vairāk, kā pus gadu klientiem piedāvājam produktus iegādāties interneta veikalā – http://www.kotini.lv/ un saņemt ar kurjeru vai “Omnivas” pakomātu.

Savukārt, lai Mēs kā produktu ražotājs būtu tuvāk klientam - šobrīd uzsākam sadarbību ar mazumtirdzniecības veikalu tīklu SIA “Forevers”, kurā būs pieejama Kotiņu ražotā produkcija!

 Mūsuprāt tas ir liels solis pretī Mūsu produkcijas cienītājiem, jo “Forevers ” veikali ir gandrīz katrā no Latvijas pilsētām, un šo ražotāju produkcija ir ideāli saderīga ar Kotiņu produkciju!

Iepriecināsim arī ar ziņu, ka dāvanā ar produkciju ko iegādāsieties, Jūs saņemsiet dažādas Kotiņu saimnieces receptes, kas ir paslēptas zem katra produkta etiķetes!

Sekojiet Mūsu jaunumiem arī https://www.facebook.com/Kotinizs/

Papildus iespējas

Pieejama piegāde Tirgo uz vietas saimniecībā Degustācijas Ekskursijas Semināri Meistarklases

Pieejamie produkti

Pērļu grūbas

Graudaugu un pākšaugu produkti

Miežu - vidējās

Produkts pieejams - Sezonāli Mazumā

Pērļu grūbas

Graudaugu un pākšaugu produkti

Miežu - lielās

Produkts pieejams - Sezonāli Mazumā

Pērļu grūbas

Graudaugu un pākšaugu produkti

Miežu - mazās

Produkts pieejams - Sezonāli Mazumā

Lobītas lauka pupas

Graudaugu un pākšaugu produkti

Produkts pieejams - Sezonāli Mazumā

Pupu milti

Graudaugu un pākšaugu produkti

Rupja maluma

Produkts pieejams - Sezonāli Mazumā

Pupu milti

Graudaugu un pākšaugu produkti

Smalkā maluma

Produkts pieejams - Sezonāli Mazumā

Zirņu milti

Graudaugu un pākšaugu produkti

Rupjā maluma zirņu milti

Produkts pieejams - Sezonāli Mazumā

Lobīti zirņi

Graudaugu un pākšaugu produkti

Produkts pieejams - Sezonāli Mazumā

Kvalitātes zīmes


KONTAKTI

LLKC | Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs
Lauku attīstības nodaļa

RĪGAS IELA 34
OZOLNIEKI, LV-3018